Na Pomorzu w czwartek wystąpią chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 17 grudnia

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Dodatkowo do końca tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.