W środę przelotnie popada i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 16 grudnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce do końca tygodnia kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-wschodzie w Centrum na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedyni bez opadów powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+6°C na południu i wschodzie do +7°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

Comments are closed.