We wtorek spodziewamy się bardzo zmiennej pogody! – Prognoza na 15 grudnia

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz między innymi też wilgotne powietrze z południa Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi częściowo na północy i północnym-wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.