W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i opady marznące! – Prognoza na 14 grudnia

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi na Pomorzu oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.