W poniedziałek będzie chłodno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 14 grudnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz dodatkowo pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.