W niedzielę wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 13 grudnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południa Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w cały naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr  na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz też częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.