W weekend spodziewamy się bardzo zmiennej pogody! – Prognoza na 12 grudnia

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północy oraz też częściowo na zachodzie w Centrum i na południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w wielu miejscach na nowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.