Na Pomorzu weekend minie pod znakiem chmur i opadów! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy. Poza tym pogodę na północy Polski kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które między innymi źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym w większości powinno być bez opadów i na ogół pochmurnie i z niewielkimi przejaśnieniami.  Jedynie przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki możliwe są nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym w ciągu dnia i wieczorem występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurnie oraz dodatkowo pojawią się przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.