Czy tak naprawdę w Polsce możemy liczyć na białe święta? – Wstępne Prognozy

Wedle obecnych prognoz długoterminowych, które jak już wiemy są obarczone bardzo dużym błędem nic jeszcze nie wskazuje aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zapowiadały się białe i z bardzo silny mrozem, które jak co roku prognozowane są przez różne media.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterznetrale.de

Źródło Danych – Wetterznetrale.de

Na obecną chwilę według danych z modeli numerycznych prognozowane opady śniegu na Święta Bożego Narodzenia są w dalszym ciągu niewielkie. W grudniu jak widzimy temperatury bardzo mocno oscylują a za pogodę między innymi bardzo często oddziałują dwie różne masy powietrza. Podobnie od wielu dni dają się we znaki w większości kraju bardzo zróżnicowane układy baryczne, które w dalszym ciągu będą ze sobą przynosić sporo chmur oraz między innymi fronty atmosferyczne z opadami różnego rodzaju a także miejscami przejaśnienia. Dodatkowo głównym zagrożeniem w wielu miejscach Polski i na Wybrzeżu będzie również silny wiatr.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tymczasem też bardzo trudno określić i na sto procent stwierdzić, czy tak naprawdę w Boże Narodzenie spadnie śnieg. Jest jednak szansa, że pogoda na początku Świąt stanie się chłodniejsza, ale na razie nie ma co spodziewać się nagłych ataków zimy czy też obfitych opadów śniegu jak również siarczystych mrozów. Jedynie opady mogą być symboliczne albo też niewielkie. Temperatura powietrza wedle prognoz w Święta również była by bardzo zróżnicowana oraz początkowo przed Świętami i w Wigilię oscylowała by od 0°C/+1°C na południu w górach i na wschodzie do +2°C/+8°C na pozostałym obszarze kraju oraz w całym pasie nadmorskim. Tam też z kolei niewykluczone były by przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na nieco jeszcze bardziej pewne prognozy musimy poczekać. Ale póki co nic nie wskazuje aby do Polski zawitała prawdziwa zima. Zaś kochani w dalszym ciągu borykać będziemy się z bardzo zmienną jak i niestabilną pogodą, która nadal źle wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Comments are closed.