W czwartek na Pomorzu wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 10 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ziemne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego – wschodu i wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi wyż znad Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia oraz początkowo powinno być bez też opadów. W zamian tego będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach miejscami będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.