W środę będzie chłodno i ze zmienną też pogodą! – Prognoza na 9 grudnia

W najbliższych godzinach na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Półwyspu Apenińskiego. Jedynie po wschodniej części Polski wpływ na pogodę będzie mieć wyż znad Rosji, który dodatkowo pompować będzie ze sobą zimne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym w większości powinno być bez opadów oraz utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym natężeniu mogą pojawić się nad samym morzem i częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez oraz dodatkowo utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze spadać a później na nowo zacznie się bardzo mocno i wyraźnie wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.