Na Pomorzu w środę będzie zimno i bez opadów! – Prognoza na 9 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz wilgotne powietrze z południowego – wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Półwyspu Apenińskiego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz powinno być bez opadów. Poza tym utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz utrzyma się też zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.