We wtorek w wielu miejscach pojawią się opady marznące! – Prognoza na 8 grudnia

W najbliższych godzinach na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Francji i Wysp Brytyjskich oraz system frontów atmosferycznych. Jedynie po wschodniej części Polski pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji, który dodatkowo do Polski pompować będzie na nowo chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.