W wielu miejscach Polski dadzą się we znaki opady marznące! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar kraju w najbliższych dniach na nowo będzie pod znakiem dynamicznej jak i wietrznej pogody. Poza tym pogodę kształtować będzie głęboki układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy oraz da się we znaki system frontów atmosferycznych, który szczególnie na północy a także na wschodzie i częściowo również na zachodzie będzie przynosić ze sobą opady śniegu i deszczu marznącego.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie bardzo zmienna pogoda jak i duża różnica temperatury da się we znaki w wielu miejscach Polski. Podobnie dynamicznej pogodzie sprzyjać będą między innymi opady marznące oraz także przelotne o zmiennym natężeniu opady śniegu. Dodatkowo temperatura w różnej części naszego kraju oscylować będzie w granicach od 0°C do +7°C. Ponadto wiatr będzie również miejscami dokuczliwy a duże zaostrzenie gradientu ciśnienia atmosferycznego źle wpływać będzie mogło na nasze samopoczucie jak i zdrowie.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Zaś na początku nowego weekendu jest również szansa na przelotne opady marznące i śniegu, które ponownie dawały by się we znaki szczególnie na północy w Centrum oraz na wschodzie i południu Polski. Tam też z kolei bardzo duże wahania i spadki ciśnienia atmosferycznego będą bardzo źle wpływać na zdrowie.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Nieco inaczej pogoda będzie wyglądać od przyszłego tygodnia i wtedy od zachodu i południowego – zachodu kraju na nowo zaczęło by napływać ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze. W zamian tego temperatura powietrza oscylowała by od +10°C do nawet +15°C. Szczególnie ciepły sektor powietrza zaznaczył by się na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Natomiast na pozostałym obszarze Polski termometry wskazały by od +6°C do +11°C. Z kolei na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim jest szansa na możliwy bardzo silny wiatr i sztorm, który w porywach w tej części kraju dochodził by do nawet 90-115 km/h.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Taki typ pogody jak wynika z najnowszych danych modeli numerycznych będzie nam dokuczać prawdopodobnie nadal przez kolejne dni. Niekiedy będzie szansa także na liczne przejaśnienia, które gdzieniegdzie zachęcać będą mogły do spacerów na świeżym powietrzu.

 

Comments are closed.