W poniedziałek również pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 7 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym do Polski napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie i południu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.