Na Pomorzu w poniedziałek wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 7 grudnia

Nowy początek tygodnia na Pomorzu będzie pod znakiem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nad obszar północnej Polski zacznie już napływać chłodne i na ogół też wilgotne powietrze  z południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie początkowo rosnąć a później na nowo może zacząć się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.