W weekend nad Pomorze napłynie cieplejsze powietrze! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w weekend również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się całkowite oraz duże jak i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze rosnąć a później na nowo zacznie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w Mikołajki na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.