W weekend będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 5 grudnia

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu. W dodatku na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na zachodzie i północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.