Wraca ocieplenie oraz pojawi się odwilż i silny wiatr! – Prognoza na 4 grudnia

W Barbórkę i przez weekend na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Walii. Poza tym od południowego-zachodu i południowego-wschodu zacznie już napływać nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marzące mgły i zamglenia. Poza tym będzie dość ciepło oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo jeszcze może miejscami przynosić ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

Comments are closed.