W piątek na Pomorzu wystąpi deszcz marznący i silny wiatr! – Prognoza na 4 grudnia

Na obszar północnej Polski w najbliższych godzinach jeszcze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego – wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Walii oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady marznące i silny wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.