Na terenie Polski silny wiatr może powodować szkody! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar kraju w najbliższych dniach znajdować będzie się pod znakiem dynamicznej pogody, która da się we znaki na dużym obszarze kraju w tym Polski. Dodatkowo zaostrzony gradient ciśnienia atmosferycznego będzie sprzyjać w występowaniu silnego wiatru.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie wietrznej pogody spodziewamy się z początkiem nowego weekendu. W zamian tego duży kontrast temperatury i bardzo szybka wymiana mas powietrza da się we znaki również na obszarze Polski. Ze względu na bardzo duże zaostrzenie gradientu ciśnienia atmosferycznego silny wiatr będzie przez najbliższe dni dawać się we znaki w wielu miejscach oraz w porywach będzie on dochodzić do nawet 80-90 km/h.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W zamian tego wiał będzie on z kierunków południowo-wschodnich i dodatkowo od nowego tygodnia na północy oraz w Centrum i między innymi na wschodzie kraju na nowo będą mogły pojawiać się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Ponadto niska temperatura powietrza jak i gruntu będzie skutkować licznym gołoledzią a silny wiatr między innymi może łamać pojedyncze gałęzie drzew oraz niewykluczone są też straty materialne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z tego względu również zalecamy zachować szczególną ostrożność przed silnym wiatrem, który także w najbliższych dniach w wielu miejscach Polski oraz szczególnie nad morzem i w górach będzie bardzo dokuczliwy jak i niebezpieczny.

Comments are closed.