Na dużym obszarze Polski będzie bardzo ślisko! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar kraju cały czas pozostaje w zimnej masie powietrza. Poza tym ze względu na opady mieszane, które z upływem godzin będą pojawiać się na dużym obszarze Polski zrobi się na drogach i chodnikach bardzo ślisko i niebezpiecznie.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie pierwsza dekada grudnia będzie bardzo zróżnicowana pod względem temperatury, która dodatkowo sprzyjać będzie w oblodzeniu dróg. Poza tym na północy i zachodzie Polski zaznaczy się dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Walii oraz zokludowany front atmosferyczny, który w tej części kraju przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem oraz śnieg jak i też marznący deszcz. Z tego względu w tej części Polski niska temperatura gruntu skutkować będzie gołoledzią. Jest również szansa że w tej części obszaru krajobrazy także się zabielą a pokrywa śniegu wyniesie do 1-6 cm.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W związku z czym kochani zalecamy zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, które z upływem godzin i w ciągu kolejnych dni dawać się będą bardzo mocno we znaki szczególnie na terenie całej zachodniej i północnej Polski! 

 

Comments are closed.