Na Pomorzu w czwartek wystąpi marznący deszcz i śnieg! – Prognoza na 3 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie zimne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad Rosji.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi w większości powinno początkowo być pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami utrzyma się nad samym morzem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach -4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza oscylować będzie w graniach 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.