W środę ładna pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 2 grudnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi częściowo na zachodzie przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.