We wtorek na Pomorzu pojawią się opady marznące! – Prognoza na 1 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie zimne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Rosji, który źle wpłynąć może na nasze zdrowie i samopoczucie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później zacznie systematycznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.