We wtorek będzie zimno i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 1 grudnia

Z początkiem nowego miesiąca wpływ na pogodę w naszym kraju nadal będzie mieć wyż znad Rosji, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie zimne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem jak i śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo na północy oraz na południowym-zachodzie i w Centrum kraju przyniesie ze sobą przelotne słabe opady marznącego deszczu i śniegu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.