W poniedziałek wystąpią opady śniegu i przejaśnienia! – Prognoza na 30 listopada

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Rosji. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz zimne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i południa Europy 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze z gradem jak i śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.