Na Pomorzu spadnie śnieg i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 30 listopada

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć wyż znad Rosji. W zamian tego cały czas nad Pomorzu napływać będzie niestabilne oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.