W weekend pojawią się opady mokrego śniegu i burze! – Prognoza na 28 listopada

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze prosto z północy i północnego-wschodu Europy. Dodatkowo na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Skandynawii i Morza Bałtyckiego, który między innymi bardzo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na Wybrzeżu oraz częściowo na północy a także na wschodzie i południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w wielu miejscach przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem jak i  też śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.