W weekend na Pomorzu pojawią się opady mokrego śniegu! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze prosto z północy i północnego-wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Skandynawii i Rosji, który dodatkowo źle wpływać może na nasze samopoczucie jak i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny z północnego – zachodu. W zamian w tego w porywach będzie on dochodzić do 40-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza w ciągu dnia oscylować będzie w okolicach +6°C. Wiatr natomiast będzie słaby oraz umiarkowany i miejscami dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień listopadowego weekendu również na Pomorzu i Wybrzeżu będą możliwe liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.