W piątek będzie mglisto oraz pojawi się deszcz! – Prognoza na 27 listopada

Nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie wyż znad Skandynawii i Bałtyku. Jedynie początkowo na północnym-wschoodzie Polski wpływ na pogodę będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Rosji oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą lokalnie rozwijać się marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy i Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie i północy kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i częściowo w północnej Polsce niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.