Na Pomorzu w piątek możliwe są mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 27 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w najbliższych dniach kształtować będzie wyż znad Skandynawii i Rosji, który między innymi źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie i południu województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym występować mogą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.