W czwartek pojawią się mgły i większe przejaśnienia! – Prognoza na 26 listopada

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie chłodne i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju cały czas kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego i Rumunii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na zachodzie i północy Polski pojawią się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.