W środę będzie chłodno i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 25 listopada

Do końca tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad Rumunii. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie chłodne i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zahodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na Wybrzeżu i częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne słabe opady marznącego deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północnym-wschodzie i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.