Na Pomorzu w środę pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 25 listopada

W najbliższych dniach wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć wyż znad Rumunii. Poza tym nad Pomorze z północnego-zachodu i zachodu nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i z dużym zachmurzeniem, które jedynie na Wybrzeżu będzie mogło przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz powinno być bez opadów. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.