We wtorek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 24 listopada

W najbliższych godzinach do Polski z północnego-zachodu nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół też wilgotne powietrze, które na Wybrzeżu i w północnej części kraju może sprzyjać w rozwoju chmur konwekcyjnych. Poza tym na pogodę początkowo w naszym kraju zacznie oddziaływać pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w północnej Polsce niewykluczone są też lokalne burze z gradem oraz śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach i w rejonie burz będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym w większości powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe są nad Bałtykiem oraz częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie systematycznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.