Na Pomorzu w poniedziałek również rozwiną się Burze! – Prognoza na 23 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować pogodę będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach i w czasie burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu również możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach i w czasie burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.