W niedzielę również możliwe są burze z gradem! – Prognoza na 22 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i Pomorzu niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w Centrum na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia, które szczególnie w górach przy niskiej temperaturze mogą lokalnie osadzać szadź. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.