Weekend na Pomorzu minie pod znakiem dynamicznej aury! – Prognoza Pogody

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz kolejny system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się jeszcze zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie początkowo słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w całym pasie nadmorskim i też częściowo na zachodzie województwa mogą pojawić się lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również pogoda będzie bardzo dynamiczna i wietrzna. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.