W sobotę wystąpią opady marznące i przejaśnienia! – Prognoza na 21 listopada

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie jeszcze pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad Bałtykiem i częściowo w północnej Polsce niewykluczone są lokalne burze z gradem lub też śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu oraz częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.