W piątek wystąpi silny wiatr z opadami mokrego śniegu! – Prognoza na 20 listopada

Nad obszar Polski w najbliższych dniach napływać będzie zimne oraz dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu, które sprzyjać będzie w rozwoju komórek konwekcyjnych z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo na pogodę w Polsce oddziaływać będzie wyż znad Francji, który źle wpływać może na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są lokalne burze z gradem lub też śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie szybko rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem jak i śnieżne. Szczególnie najbardziej prawdopodobne są one nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim a także częściowo w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Jedynie w czasie opadów konwekcyjnych i burz może miejscami być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.