Na Pomorzu w piątek możliwe są burze i opady śniegu! – Prognoza na 20 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie niestabilne oraz dość chłodne i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu, które objawi się rozwojem burz i opad konwekcyjnych. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Francji, który źle wpływać może na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.