W czwartek mogą pojawić się burze i opady deszczu! – Prognoza na 19 listopada

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach cały czas napływać będzie dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal mogą w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne słabe opady deszczu i mżawki możliwe są częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.