Na Pomorzu w czwartek wystąpią opady deszczu i burze! – Prognoza na 19 listopada

W najbliższych godzinach nad obszar północnej Polski będzie nadal napływać dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii oraz chłodny front atmosferyczny.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.