W środę wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 18 listopada

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach napływać będzie dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. Poza tym z upływem dni systematycznie na pogodę oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady  deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 45-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.