Na Pomorzu w środę będzie pochmurnie i wietrznie! – Prognoza na 18 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość chłodne i na ogół też nieco wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym do końca tygodnia na Pomorzu pogodę będzie kształtować jeszcze pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurnie oraz pojawią się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurnie i początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.