We wtorek będzie chłodno i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 17 listopada

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie dość chłodne i na ogół też nieco wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo przed południem na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.