W poniedziałek pojawi się deszcz i silny wiatr! – Prognoza na 16 listopada

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski napływać będzie dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi na północnym – wschodzie oraz na wschodzie i południowym – wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze Polski powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.