Na Pomorzu w poniedziałek wystąpi silny wiatr i deszcz! – Prognoza na 16 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach będzie napływać nieco chłodniejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo będzie bez opadów oraz między innymi mogą pojawić się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C d0 +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.