Weekend na Pomorzu minie pod znakiem zmiennej aury! – Prognoza Pogody

Na obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie nieco cieplejsze i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. W zamian tego do końca weekendu wpływ na pogodę będzie jeszcze mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim w porywach będzie on dochodzić do 35-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Zaś w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.